[LE BOUVIER (Gilles), dit le Héraut Berry].

Lot 106
Estimation :
800 - 1000 EUR
Result : 1 100EUR
Les Cronicques du feu / roy Charles septiesme de ce nom que dieu absoulle, contenans les faitz / et gestes dudit Seigneur, lequel trouua le royaulme en grant deso=/lation, et neantmoins le laissa paisible. Laduenement de la / pucelle, faitz et gestes dicelle et autres choses singulie=/res aduenues de son temps. Redigees par escript / par feu maistre Alain chartier homme bien / estime en son temps, secretaire dudit / feu roy Charles. VIIe. On les vend a Paris en la maison de Jehan Longis, le IIIe iour de Decembre Mil cinq cens XXVIII [1528]. Petit in-4°, vélin ivoire (reliure du XIXe s.). 80 ff. Marque de l'éditeur sur le titre et trois bois dans le texte. Titre à l'encre rouge et noire. Titre remonté ; petites restaurations sur quelques feuillets.